رشته دندانپزشکی تعهدی چیه؟+فیلم

معرفی رشته دندان پزشکی تعهدی

پیش اومده که موقع انتخاب رشته خیلی از بچه ها پرسیدن رشته دندانپزشکی تعهدی چیه؟ چطوری میتونیم اون رو قبول بشیم؟

امروز میخواییم که کامل این مورد رو براتون بررسی کنیم 🙂 با کیمیاگرخونه همراه بشید

فیلم معرفی رشته دندانپزشکی تعهدی

قبل از اینکه ادامه ی مقاله رو بخونید فیلم زیر رو که کیمیاگر اعظم،محمدحسین جدیدی نژاد، ضبط کرده، ببینید:

دندان پزشکی تعهدی+شرایط قبولی

قبولی دندانپزشکی به 2 صورت انجام میشه:

  1. نوع اول

در این حالت شما فقط تعهد خدمت به کشور رو دارید و مدت زمان تعهد شما یک و نیم تا دو برابر زمان تحصیل شما هست. در این مدت شما در کشور در هر مطب یا کلینیکی که می‌خواید کار می‌کنید اما برای خروج از کشور به مشکل می‌خورید. تا زمانی که این مدت به اتمام برسه.

  1. نوع دوم

قبولی در این مدل دندانپزشکی که به اون دندانپزشکی تعهدی هم میگیم خیلی راحت‌تر از حالت اوله. در این حالت تعهد خدمت شما حدوداً ۳ برابر مدت زمان تحصیلتون هست.

در همون ابتدای شروع تحصیل شما به استخدام یک ارگان دولتی در میاید. از روز اول حقوق و بیمه خواهید داشت. بعد از اتمام تحصیلتون باید در اون ارگان، بیمارستان یا کلینیک مشغول به کار بشید. نه تنها خودتون بلکه یکی از والدینتون هم باید در این زمینه ضمانت بدن.

اگر بخوای مدرکتون رو آزادسازی کنید که بتونید به صورت مستقل کار کنید باید حدود 2 تا 2.5 برابر شهریه دانشگاه‌های شهریه پرداز پول بدید تا مدرکتون آزاد بشه!!

نوع دوم دقیقاً مثل دانشگاه‌های فرهنگیان و شما از نظر بازار کار خاطر جمع خواهید بود. اما نمیتونید تا قبل از تموم شدن مدت زمان تعهدتون به صورت مستقل کار کنید. مگر اینکه بعد از ساعت ۴ هر روز در مطب خودتون یا مکان‌های متفرقه کار کنید چون قبل از این زمان باید در محل تعهدتون مشغول به کار کردن باشید.

حتما در زمان انتخاب رشته‌ی خودتون در صورت تمایل به خوندن دندونپزشکی تعهدی، با دقت محل خدمت خودتون رو چک کنید.

ضمنا معرفی دندان پزشکی رو توی سایت کیمیاگرخونه ببینید: