درباره ما

1.کیمیاگرخونه کجا به دنیا اومد؟

جرقه های اولیه فعالیت های گروه آموزشی ما از سال 1388 شروع شد. تا سال 1391 ما هم مثل مابقی دوستان و همکاران با چوبی، چماغی چیزی روی سر دانش آموزان می ایستادیم تا ساعت مطالعاتیشان را بالا ببرند، کمتر تفریح کنند، بیشتر تراز و رتبه بیاورند (اعتراف کردن!).

اما تولد دوباره این گروه از سال 1391 اتفاق افتاد که کیمیاگران (آن موقع هنوز کیمیاگر نشده بودند) وضعیت روحی نابسامان دانش آموزان را برای اولین بار درک کردند! و آن لحظه بود که کیمیاگران به این فکر افتادند که باید راه بهتری هم وجود داشته باشد!

محمدحسین جدیدی نژاد موسس کیمیاگرخونه و مشاور کنکور
محمدحسین جدیدی نژاد پدر معنوی و موسس کیمیاگرخونه 🙂

در همین دوران کیمیاگر اعظم فریاد برآورد: گور بابای تراز و رتبه و کنکور، بیاین بچه های شادی داشته باشیم. برای این حرف کیمیاگراعظم تحت تعقیب قرارگرفت و برای سرش 1000 سکه طلا جایزه قرار داده شد! چرا که نه تنها سیستم آموزشی و خانواده ها ترجیح میدادند دانش آموزان غمگین و افسرده ولی درسخوان داشته باشند؛ بلکه خود دانش آموزان هم ترجیح میداند غمگین و افسرده باشند اما رتبه و تراز بیاورند! و بعد از آن ماموریت کیمیاگران آغاز شد و به دنبال این سوال گشتند که:

چطور میتوانیم در فرایند بی رحمانه کنکور؛ درس بخوانیم ولی له نشویم؟

1.ماموریت ما در کیمیاگرخونه چیست؟

با تمام مخالفت های وارده و نقد و انتقادات همکاران و اولیا و (در کمال تعجب) دانش آموزان؛ کیمیاگران به برنامه های تحقیقاتی عمیق و گاهی اوقات جان فرسا در باب پیدا کردن جواب این سوال پرداختند. و آن را ماموریت زندگی خود نامیدند: چطور میتوان در فرایند بی رحمانه کنکور؛ درس خواند ولی له نشد؟

کیمیاگران ساعت ها خود را در سالن های مطالعاتی حبس می کردند و یا به کشورهایی که فرایند آموزش در آن ها لذت بخش و جذاب (به قول خود خودمان بدون له شدن) بود مانند فنلاند، ژاپن، سوییس، برخی جاهای هند و آلمان و… سفر کردند. ایده های جدید مطرح شده در سر تا سر جهان در مورد تحول های آموزشی را مطالعه کردند. دو سال تمام تلاش کردند تا کوچکترین ترین مضرب مشترک را بین تمام این ها و سیستم آموزشی ایران به خصوص فرایند بی رحمانه کنکور را بیابند!

سرانجام با تمام مخالفت های موجود در سال 1393 بعد از دو سال تحقیق کیمیاگران روش خود را به اجرا در آوردند و در کمال تعجب دیدند:

وقتی دانش آموزان در فرایند بی رحمانه کنکور له نشوند:

· بیشتر درس می خوانند

·  بهتر می فهمند

· بیشتر نتیجه میگیرند.

· ترازهای بهتری می آورند.

· رتبه های بهتری می آورند

· رتبه های بهتری میگیرند.

· دانشگاه های بهتری می روند

· رشته های بهتری می خوانند.

· در دانشگاه انسان های موفق تری می شوند.

3.دستاوردهای ما توی کیمیاگرخونه

در ابتدای راه هدف این بود که دانش آموزان توانمند تری داشته باشیم. باید برای دانش آموزان شرایطی فراهم کنیم که شرایط روحی، توانایی و خود باوری آن را داشته باشند که در هر جا که می روند موفق باشند؛ بدون داشتن چشم داشتی به تراز و رتبه آنان….

اما تجربیات نشان داد وقتی به دانش آموزان قدرت داده میشود در تمام کارها میدرخشند؛ به خصوص در درس خواندن…

این نتیجه گیری را مدیون بازده دوره قبل (1394-95) بودیم:

از دانش آموزان پیش دانش گاهی و فارغ التحصیل ورودی آن سال؛ 8.57% رتبه یک رقمی، 74.28% دو رقمی، 14.28% سه رقمی و تنها یک نفر رتبه چهار رقمی کسب کرد بود. و این در حالیست که بنیاد تنها آن ها را به انسان بهتری بودن تشویق کرده بود.

لیست تمامی رتبه های برتر و داستان موفقیتشون رو میتونین اینجا بخونین و ببینین:

wallofhonors.ir

[enamadlogo_shortcode]

ارتباط با ما:

  • آدرس: اشرفی اصفهانی- برج نگین رضا- طبقه 18 ام
  • تلفن: 02126143490
  • ارتباط در تلگرام: @jadidinejad_support
  • موبایل: [فقط تماس های ثبت نام]: 09109492479
  • کانال تلگرام ما: @radiokimiagary
  • ایمیل: mh.jadidinejad@gmail.com