آیا رشته دامپزشکی طرح داره؟!

طرح رشته دامپزشکی

در جواب این که آیا رشته دامپزشکی طرح داره باید بگیم بله. مدت زمان طرح دامپزشکی 2 سال هست. اما شرکت در اون به صورت اختیاریه. البته این در شرایطی هست که شما در دانشگاه دولتی درس خونده باشید در این صورت می‌تونید این دو سال طرح رو در صورت تمایل بگذرونید.

حالا برای اینکه با جزئیات طرح دامپزشکی آشنا بشید، ویدیوی زیر رو که کیمیاگر اعظم براتون ضبط کرده ببینید و بعد به ادامه مطلب میپردازیم:

جزئیات طرح رشته دامپزشکی

اگر خواستید طرح رو سپری کنید باید در یک سامانه به اسم سامانه رشد درخواست بدید تا با درخواست شما موافقت بشه.

  1.  اگر دانشگاه شما در منطقه ۱ بوده باشه می‌تونید برای گذروندن طرح در کلینیک‌های درمانی که در یک منطقه 1 هستن درخواست بدید.
  2. کسایی که در منطقه ۲ هستن می‌تونن برای مناطق ۱ و ۲ درخواست بدن که البته احتمال قبول شدن درخواست اون‌ها برای منطقه ۱ پایینه.
  3.  اما کسایی که در منطقه ۳ هستن فقط و فقط باید در مکان‌هایی که در منطقه ۳ هست درخواست ارسال کنن.

در زمانی که در رشته‌ی دامپزشکی طرح خودتون رو سپری می‌کنید مبلغی رو به عنوان حقوق دریافت می‌کنید. این حقوق بین 12 تا 15 میلیون تومان در ماه هست.

شما می‌تونید این طرح رو تا ۵ سال تمدید بکنید. یعنی اگر دوره 2 ساله شما تموم شد همچنان در اون محل به کار خودتون تا 5 سال ادامه بدید.

آیا می‌تونم سربازی رو با طرح دامپزشکی یکی کنم؟

بله. فهمیدیم که رشته دامپزشکی طرح داره. برای پسرها در این حالت طرحی به نام پیام آوری بهداشت وجود داره که مناسب دانشجوهای پسر هست. با این امکان پسرها می‌تونن طرح و سربازیشون رو به صورت همزمان سپری کنن.

فقط دقت کنید که اگر طرح و سربازی رو یکی کنید حقوق سربازی دریافت می‌کنید که در حال حاضر چیزی در حدود 5 میلیون تومان هست.

راستی حتما یه سر به محتوای معرفی رشته‌ی دامپزشکی در سایت کیمیاگرخونه بزنید تا با صفر تا صد اون به صورت کاملاً تخصصی آشنا بشید.